VAS, stengods, Stig Lindberg, Gustavsberg Studio.

109882. VAS, stengods, Stig Lindberg, Gustavsberg Studio.

Glaserat gods. Brungrönt rutmönster i relief. Undersidigt signerad Stig L samt G med studiohand.
Höjd 25 cm.

Krackelyrer. Glasyr med någon liten tillverkningsdefekt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 25 cm.

Antal besök: 1 000