8 stolar, rygghöjd ca 85 cm bord, diameter ca 115 cm, höjd ca 75 cm 3 iläggsskivor, bredd ca 45 cm.
Ålders samt bruksslitage. Fläckar, ställvis hårdare slitage, märken, repor.