ARMBAND, sterlingsilver, Wiven Nilsson, Lund, 1956.

109858. ARMBAND, sterlingsilver, Wiven Nilsson, Lund, 1956.

Klassisk Wiven modell med stav och ögla. Etui från Wiven Nilsson medföljer.
Stav ca 5 mm bred.
Längd 19,5 cm.

Stavar med repor. Fina öglor. Behov av puts. Etui med slitage. Etui troligen senare.

Gör en kostnadsfri värdering!

Stav ca 5 mm bred.
Längd 19,5 cm.

Antal besök: 3 427