109858. ARMBAND, sterlingsilver, Wiven Nilsson, Lund, 1956.
Klassisk Wiven modell med stav och ögla. Etui från Wiven Nilsson medföljer.
Stav ca 5 mm bred.
Längd 19,5 cm.
Stavar med repor. Fina öglor. Behov av puts. Etui med slitage. Etui troligen senare.