ALBERT GLEIZES (1881-1953). Utan titel.

1098047. ALBERT GLEIZES (1881-1953). Utan titel.

Bläckteckning och vattnigt bläck på papper
Signerad och daterad 1950. Referensbibliografi: Daniel Robbins, Pierre Georgel och Anne Varichon, ”Albert Gleizes. Katalog raisonné”, Paris, Somogy Éditions d'Art och Albert Gleizes Stiftelse, 1998, vol. II, s. 785-787
19 x 19 cm.

Foxing. Ej undersökt utan ram.

Nej, betalas av säljaren

Gör en kostnadsfri värdering!

19 x 19 cm.

Nej, betalas av säljaren

Antal besök: 914