1098047. ALBERT GLEIZES (1881-1953). Utan titel.
Bläckteckning och vattnigt bläck på papper
Signerad och daterad 1950. Referensbibliografi: Daniel Robbins, Pierre Georgel och Anne Varichon, ”Albert Gleizes. Katalog raisonné”, Paris, Somogy Éditions d'Art och Albert Gleizes Stiftelse, 1998, vol. II, s. 785-787
19 x 19 cm.
19 x 19 cm.