BORDSUR, nyrokoko, Carlhian & Beaumetz, Paris, 1800/1900-tal.

109788. BORDSUR, nyrokoko, Carlhian & Beaumetz, Paris, 1800/1900-tal.

Förgylld brons. Urhuset uppburet av en tjur. Fotplatta med växtdekor samt ödla. Höjd 25 cm.

Urtavlan med skador på siffrorna. Locket på baksidan med defekt.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nycklar saknas.

Antal besök: 1 937