1092200. PHILIPS WOUWERMAN. Tillskriven. Olja på duk, Holland, 1600-tal.
Landskap med personer och hästar. Osignerad. Enligt etikett a tergo, Wouwerman, del 1 av en anförmodad diptyk/serie. 46x60 cm.
Slitage, krackelyr. retuscher. Uppspänd på ny duk.