1086707. SALSSKÅP, ek, 1920/30-tal.
2-delat.
Längd ca 105 cm, bredd 50 cm, höjd ca 177 cm.
Ålders samt bruksslitage. Mindre torrsprickor.
Ett dekorelement (lejon) löst, medföljer. Baksida med mindre skador. Stativ till underdel något löst. Stötmärken förekommer.
2-delat.