MATSERVIS, 56 delar, porslin, "Exclusiv", Rörstrand, 1900-tal.

1086327. MATSERVIS, 56 delar, porslin, "Exclusiv", Rörstrand, 1900-tal.

11 förrättstallrikar, diameter 21 cm
12 tallrikar, diameter 24,5 cm
12 djupa tallrikar, diameter 20 cm
12 assietter, diameter 17,2 cm
6 uppläggningsfat med längd 23, 30 samt 36 cm
2 uppläggningsformar med längd 23 respektive 26 cm
Såsskål med längd 19 cm.

Finns enstaka glasyrbortfall samt besticksrepor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Såsskål med längd 19 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 2 570