108625. BROSCH samt ÖRHÄNGEN 1 par med skruv, 18k guld med pärlor. Tot vikt 4,5 gram.
Brosch, otydlig mästarstämpel, Stockholm 1960, ca 4 x 2,5 cm.
Örhängen 1 par med skruv, stmpl ESM Vetlanda 1954. Pärlor dia ca 6 mm.
Bruksslitage. Möjlig lagning på brosch.