EN QUEEN ANNE STIL SOFFA.

EN QUEEN ANNE STIL SOFFA.
1083280. EN QUEEN ANNE STIL SOFFA.

tidigt 1900-tal, klädd i blekt guld damast på valnöt cabriole stöd,
113 cm hög, 145 cm bred, ca. 80 cm djup.

Märken, stötar, repor och skrubbsår som överensstämmer med ålder och användning. Gamla splittringar, klädsel slitna, betsad, bleknad och med flera hål, lösa trådar och smärre tårar. Dreweatts kan inte garantera konstruktionens skick under klädseln.

Gör en kostnadsfri värdering!

Dreweatts Online
Antal besök: 1 279