Signerad och daterad -90, olja på duk 100x130 cm.
Litteratur: Jan-Gunnar Sjölin, "Bertil Gadö-bilder om människa och kosmos", Palmkrons Förlag, Lund 2005, avbildad helsida s123. Boken medföljer.