KAFFESERVISDELAR, ca 20+1 delar, porslin, Herend, 1900-tal.

107808. KAFFESERVISDELAR, ca 20+1 delar, porslin, Herend, 1900-tal.

Bestående av; 6 st kaffekoppar med fat, 6 st assietter, tekanna, gräddkanna, sockerskål, ask med lock, skål med lock, urna med lock, askfat, fat, fat med gallerkant.

Fat med gallerkant något annan dekor. Bruksslitage, smärre skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 408