KAFFESERVISDELAR, ca 20+1 delar, porslin, Herend, 1900-tal.
107808. KAFFESERVISDELAR, ca 20+1 delar, porslin, Herend, 1900-tal.
Bestående av; 6 st kaffekoppar med fat, 6 st assietter, tekanna, gräddkanna, sockerskål, ask med lock, skål med lock, urna med lock, askfat, fat, fat med gallerkant.
Fat med gallerkant något annan dekor. Bruksslitage, smärre skador.