1076336. SOFFA, Karl Johan, 1800-tal.
Soffa med fällbara armstöd, avtagbar sits samt med förvaring under.
Längd 210, ryggstödshöjd ca: 112, sitthöjd 46 cm.
Ett armstöd trögt att fälla ner.
Klädsel med mindre fläckar samt några tråddragningar.
trästomme med ytslitage, repor och märken.