SOFFA, Karl Johan, 1800-tal.

SOFFA, Karl Johan, 1800-tal.
1076336. SOFFA, Karl Johan, 1800-tal.

Soffa med fällbara armstöd, avtagbar sits samt med förvaring under.
Längd 210, ryggstödshöjd ca: 112, sitthöjd 46 cm.

Ett armstöd trögt att fälla ner.
Klädsel med mindre fläckar samt några tråddragningar.
trästomme med ytslitage, repor och märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 4 188