107485. BORDSARMATUR, porslin, rokokostil, troligen Tyskland, 1900-tal.
"Lärd man". Polykrom dekor, repousse, förgyllda detaljer. Elektrifierad. 1 ljuspunkt.
Höjd 31 cm.
Kappa med avslag, senare bemålning. Repousser med avslag. Ej funktionstestad el.