URNA, fajans, Rörstrand, 1900-tal.

10722. URNA, fajans, Rörstrand, 1900-tal.

Reliefdekor med blomstermotiv. Höjd 33 cm.

Krackelyrer samt sprickor på insidan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 157