107127. HUSHÅLLSVÅG, troligen Ticka tillverkad av Karlsson, Sverige, 1900-talets mitt.
Vit lackerad metall. Två skålar i rostfri metall.
Längd ca 30 cm inkl mindre vågskål.
Bredd 10 cm.
Höjd 21 cm inkl vågskål.
Smärre repor och missfärgningar. Ej funktionstestad.