LÖVBORD, EK, 1700-TALETS SLUT, 1700-TALETS SLUT.

1071032. LÖVBORD, EK, 1700-TALETS SLUT, 1700-TALETS SLUT.

med enkel låda till en kort ände, på spolen vände stöd, 69cm hög, toppen 106cm x 125cm (öppen).

Märken, knackar, repor, nötningar som överensstämmer med ålder och användning, bleknat totalt sett, ett blad med infällt virke vid gångjärnet, märken och fläckar inklusive ringmärken, lådan med senare knopphandtag, detta är trasigt med knappt hälften saknas, vissa områden med färgat fyllmedel till toppen där pinnar fästs vid ramen, några senare timmer och metall stag till undersidan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Dreweatts Online
Antal besök: 1 058