1069124. EN WILLIAM IV ROSENTRÄ TRE TIER VAD INTE.
cirka 1835, med frislåda till lägsta nivå, 128cm hög, 44cm bred, 44cm djup.
Märken, knackar, repor, skrubbsår som överensstämmer med ålder och användning, mörkt utseende totalt sett till rosenträ, några mindre flis och förluster på faner och lister främst till kanterna på nivåerna, några gamla splittringar och sprickor.