Svensk konst efter 1945, Olle Granath.
Nytt Svenskt konstnärsgalleri, Svensk facklitteratur Ab Malmö.
Hommage á Max ernst, med originallitografi.
Hommage to pablo Picasso, Tudor publishing co, New York, med originallitografi.
Chagall Monumental, numéro spécial de XX` siécle, med originallitografi.
Hommage a Joan Miró, numéro spécial de XX´ siécle, med originallitografi.
Chagall -Ceramics-Sculptues, André Sauret, med originallitografi.
Goodbye Picasso, Duncan, Times Books.
Bruksslitage.
Ej fullständigt genomgångna.
Originallitografier kvar i böcker, se beskrivning.
Bruksslitage.
Ej fullständigt genomgångna.