SOFFA, sengustaviansk, omkring 1800.

106450. SOFFA, sengustaviansk, omkring 1800.

Genombruten spjälad rygg. Lös sits. Längd 187 cm

Enligt uppgift inköpt på kvalitétsauktion på Stockholms Auktionsverk på 1990-talet.

Slitage, repor, märken och skador, renoverad och kompletterad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 071