GOLVUR, barock, 1700-tal.

GOLVUR, barock, 1700-tal.
106350. GOLVUR, barock, 1700-tal.

Höjd 221 cm. Urverket märkt 1754. Enligt etikett på luckans insida har klockan stått i Gusums kyrka. Lod medföljer. Nyckel och pendel saknas.

Slitage, kompletterat.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, kompletterat.

Antal besök: 1 604