Bruksslitage. Läder med patinering och fläckar, ställvis hårdare på armrem. Metall med ytpåverkan/repor. Smärre rost på spänne.
Föremålet finns ej för visning hos auktionshuset, utan säljes via foton. Efter vunnen samt betald auktion finns föremålet för avhämtning på auktionshuset efter 4 arbetsdagar, alternativt redo för transport via Auctionet efter 4 arbetsdagar. Vid retur/ånger ska alla tags/etiketter finnas kvar på föremålet.