GUNNAR NYLUND. SKULPTUR, Strömbergshyttan, signerad, 1900-talets mitt.
1061571. GUNNAR NYLUND. SKULPTUR, Strömbergshyttan, signerad, 1900-talets mitt.
Har tillhört Asta Strömberg, Strömbergshyttan, Mycket få föremål finns med Gunnar Nylunds signatur.
sannolikt utställningsexemplar.
höjd 31 cm, bredd ca 23 cm.
höjd 31 cm, bredd ca 23 cm.