1061286. DÖRRKNOPPAR, 6 st, porslin, samt PORSLINSPLATTOR, 2 st.
Fyra dörrknoppar med tryckt dekor med motiv av kurtiserande par. Porslinsplattorna med målad blomsterdekor. Längd 5- 18,5 cm.
Bruksslitage, repor. En knopp med något löst beslag. En knopp med flisa och löst beslag.