BRUNO MATHSSON. Slagbord "Maria Flap". Firma Karl Mathsson 1936.

106022. BRUNO MATHSSON. Slagbord "Maria Flap". Firma Karl Mathsson 1936.

Benställning i björk med skivor i ek. Längd 18,5 samt fyra slag à 66 cm, bredd 90, höjd 72 cm. Etikettmärkt Bruno Mathsson Firma Karl Mathsson Made in Värnamo Sweden Bruno Mathsson design samt handsignerad 36.

Slitage, fläckar.

Bruno Mathsson (1907–1988)

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, fläckar.

Bruno Mathsson (1907–1988)

Antal besök: 12 383