TEKANNA MED NYSILVER LOCK, jasper biscuit, Wedgwood, troligen 1900-talets början.

106004. TEKANNA MED NYSILVER LOCK, jasper biscuit, Wedgwood, troligen 1900-talets början.

Trefärgat gods. Kanna i grön glaserat gods med vita och bruna dekorband.
Höjd 13 cm.

Pip med mynningsnagg. Kropp med horisontal spricka. Missfärgat gods.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 13 cm.

Antal besök: 775