SKÅLAR, 2 st, stengods, Kina, song/yuan stil, 1900-tal.

105786. SKÅLAR, 2 st, stengods, Kina, song/yuan stil, 1900-tal.

Beige/grå glasyr samt jun glasyr med blå/violetta fläckar. Diameter 16 cm resp 17 cm.

Glasyrdefekter samt mindre krackeleringar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 033