KANNA, porslin, Kina, möjligen mingdynastin.

105780. KANNA, porslin, Kina, möjligen mingdynastin.

Qingbai glassyr. Höjd 16 cm.

Krackelyr samt mindre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Qingbai glassyr. Höjd 16 cm.

Krackelyr samt mindre nagg.

Antal besök: 914