SKRIVBORD, jugend, 1900-talets första del.

1055115. SKRIVBORD, jugend, 1900-talets första del.

Stol, rygghöjd ca 89 cm (17/1800-tal provinsarbete) medföljer.
Skrivbord, längd ca 100 cm, höjd 77 cm, bredd 67 cm.

Ålders samt bruksslitage. Senare bemålning. Färgbortfall. Renoverat och kompletterat. Torrsprickor. Beslag saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 230