1053758. FRANSK VALNÖT ARMOIRE.
1700-tal och senare anpassad,
206 cm hög, 71 cm bred, 56 cm djup.
Märken, knackar, repor och skrubbsår, gammal mask hela vilket resulterar i vissa förluster, gamla chips, splittringar och sprickor, några går med öppning, betydande förlust för en fot, mellanrum mellan panelerna.
1700-tal och senare anpassad,