1053318. SAMLING BIJOUTERIER samt DAMUR 2 st.
Damur, 2 st, varav "Tärnan", i guld (stämplat 750)
Blandade smycken, bland annat hänge i silver (Lennart Alm, Kungsör).
Ålders samt bruksslitage. Vissa delar med inskriptioner.
Armbandsur ej funktionstestade, ingen funktionsgaranti lämnas.