SOFFA, nyrenässans stil, troligen 1900-talets början.

105250. SOFFA, nyrenässans stil, troligen 1900-talets början.

Svarvad stomme. Skuren dekor, svärtade detaljer. Tygklädd stoppad sits, karm och rygg.
Längd 142, bredd 63, höjd 103 cm.

Träverk och tyg delvis solblekt. Smärre repor eller avslag. Tyg med bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 978