ERNST WOLFHAGEN. Ernst Wilhelm Lotz - Vi hittade prakt. Etsning på handgjort papper.
1050790. ERNST WOLFHAGEN. Ernst Wilhelm Lotz - Vi hittade prakt. Etsning på handgjort papper.
Ernst Wolfhagen (22.08.1907 Hannover - 06.05.1992 Hannover). Kvinnlig naken med stor katt. Signerad i grafit och daterad 1966, löst inramat bakom glas.
Mått ca. Blad 37,5 x 32,5 cm.
Mått ca. Blad 37,5 x 32,5 cm.