12 vita skålar, diameter 20 cm
7 vita mattallrikar, diameter 23 cm
14 vita assietter, diameter 19 cm
5 vita tekoppar med 6 blå fat, diameter 10 respektive 17 cm
3 blå uppläggningsfat, längd 28,5 - 40 cm
2 blå mindre skålar, längd 10 cm
3 blå mindre fat, längd 9,5 cm
3 blå gräddkannor, höjd 10,5 cm.
Bruksslitage, en tekopp med avslag, flertalet delar med glasyrkrackeleringar och missfärgningar.