1048271. SIEGWARD SPROTTE (GERMAN 1913-2004). ABSTRAKT LANDSKAP.
Litografi, 1986
Signerad med blyerts, otydligt betitlad och numrerad 12/100
Bild: 44 x 58cm; Totalt 63 x 81 cm.
Under glas, ej granskat ur glaserad ram.Lätt ytsmuts annars i originalskick.