104664. LITOGRAFISKA TRYCK, 8 st, "Svenska fåglar", Encyclopedia londinensis.
6 blad ur von Wrights "Svenska fåglar", A. Börtzells, Stockholm, 1920-tal.
2 inramade blad ur Encyclopedia londinensis, daterade 1817 respektive 1827.
Bladmått ca 29 x 38 cm.
Kantslitage, veck, 4 av von Wright-bladen oramade.