LITOGRAFISKA TRYCK, 8 st, "Svenska fåglar", Encyclopedia londinensis.

104664. LITOGRAFISKA TRYCK, 8 st, "Svenska fåglar", Encyclopedia londinensis.

6 blad ur von Wrights "Svenska fåglar", A. Börtzells, Stockholm, 1920-tal.

2 inramade blad ur Encyclopedia londinensis, daterade 1817 respektive 1827.

Bladmått ca 29 x 38 cm.

Kantslitage, veck, 4 av von Wright-bladen oramade.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bladmått ca 29 x 38 cm.

Antal besök: 1 251