Bordsur Höjd 15 cm. Tobaksburk i gjutjärn Höjd 18 cm. Vas i fattigmans silver med dekor av målade blommor Höjd 21,5 cm.
Ur med smärre bucklor. Slitage på vasens målade blommor.