YTTERFODER, flintgods, Rörstrand, Jugend, 1900-talets början.

1034885. YTTERFODER, flintgods, Rörstrand, Jugend, 1900-talets början.

Dekor av växtlighet. Förgylld glasyr runt mynningen. Stämplad Rörstrand. Höjd 25 cm. Diameter 30 cm.

Ytslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ytslitage.

Antal besök: 343