FIOL, möjligen 1700-tal.

1034737. FIOL, möjligen 1700-tal.

Fiol, längd ca 58 cm
Stråke (senare), längd ca 70 cm.

Ålders samt bruksslitage. Renoverad och kompletterad. Möjligen att vissa delar saknas. Omfattande skador, renoveringsbehov föreligger. Ej funktionstestad eller genomgången.

Gör en kostnadsfri värdering!

Fiol, längd ca 58 cm

Antal besök: 1 022