SMYCKEN, 6 delar, delvis silver, Finland, 1900-tal.

103466. SMYCKEN, 6 delar, delvis silver, Finland, 1900-tal.

Halsband, armband samt ring, silver, Sten & Laine Åbo, 1970-tal. Armband längd ca 20-21 cm. Halsband, kedja längd ca 69 cm.
Hänge, försilvrad mässing, Kalevala Koru, höjd ca 5,5 cm.
Ring, brons, Seppo Tamminen.
Armband, brons, stmpl Finland, längd ca 18 cm.

Bruksslitage.
Armband i silver samt armband i brons med utbytta lås. Försilvrat hänge Kalevala Koru med skadad ögla.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ring, brons, Seppo Tamminen.

Bruksslitage.

Antal besök: 1 162