STOLAR, ett par. Lindome, 1700/1800-tal. Sven Börjesson 1751-1823.

103446. STOLAR, ett par. Lindome, 1700/1800-tal. Sven Börjesson 1751-1823.

Modell efter Hepplewhite. En stol signerad SBS (Sven Börjesson 1751-1823).

Ryggbrickorna troligen omgjorda. Senare bemålning och sitsar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 102