SPELBORD, sengustavianskt, provins, 1800-talets början.

103440. SPELBORD, sengustavianskt, provins, 1800-talets början.

Mahogny. Rektangulärt med låda i sargen. Uppfällbar skiva. Längd 85 cm, bredd 42 cm, höjd 74 cm. Upfällt 84x85 cm.

Bruksslitage. Skivan något slagen. Något blekt skiva.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 992