SPECERI- och KRYDDBURKAR, 14 delar, "Pyro" Gustavsberg.

10285. SPECERI- och KRYDDBURKAR, 14 delar, "Pyro" Gustavsberg.

6 kryddburkar bland annat kanel, ingefära och vitpeppar, höjd ca 12cm. 6 + 2 speceriburkar, höjd ca 18 respektive 18cm.

Bruksslitage/slitage. Delvis skador, sprickor, lagningar, nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 078