6 kryddburkar bland annat kanel, ingefära och vitpeppar, höjd ca 12cm. 6 + 2 speceriburkar, höjd ca 18 respektive 18cm.
Bruksslitage/slitage. Delvis skador, sprickor, lagningar, nagg.