HANS AGNE JAKOBSSON. Taklampa, mässing och glas, AWF, Norge, 1900-talets mitt.

1028322. HANS AGNE JAKOBSSON. Taklampa, mässing och glas, AWF, Norge, 1900-talets mitt.

Stomme av mässing. Kupor i matt opalglas.
Sju ljuspunkter.
Höjd ca 50 cm, diameter ca 50 cm.

Bruksslitage. Mässing med fläckar. En kupa med mindre nagg. En liten skruv till takfäste saknas.
Belysning/el ej funktionstestad eller genomgången, funktionsgaranti lämnas ej.

Gör en kostnadsfri värdering!

Sju ljuspunkter.

Antal besök: 1 291