HANS AGNE JAKOBSSON. Taklampa, mässing och glas, AWF, Norge, 1900-talets mitt.
1028322. HANS AGNE JAKOBSSON. Taklampa, mässing och glas, AWF, Norge, 1900-talets mitt.
Stomme av mässing. Kupor i matt opalglas.
Sju ljuspunkter.
Höjd ca 50 cm, diameter ca 50 cm.
Bruksslitage. Mässing med fläckar. En kupa med mindre nagg. En liten skruv till takfäste saknas.
Belysning/el ej funktionstestad eller genomgången, funktionsgaranti lämnas ej.
Sju ljuspunkter.