KAFFESERVIS, 45 delar, "Blå Blomster", Royal Copenhagen, Danmark.

1023530. KAFFESERVIS, 45 delar, "Blå Blomster", Royal Copenhagen, Danmark.

11 kaffekoppar nr 1549 höjd 6 cm.
12 kaffefat nr 1549 diameter 13 cm.
12 assietter nr 1625 17 cm.
2 fat nr 1505 7 cm.
Kakfat nr 1532 17,5 cm.
Kakfat nr 1694 16 x 23 cm.
Kaffekanna nr 1794 höjd 25 cm.
Sockerskål nr 1680 11 cm.
Gräddkanna nr 1538 10 cm.
Ett par ljusstakar nr 1911 10 cm.
Ytterkruka nr 8501 7,5 cm.

Bruksslitage, ett fåtal med smärre slitage, gräddkanna med nagg vid pip.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 assietter nr 1625 17 cm.
2 fat nr 1505 7 cm.
Kakfat nr 1532 17,5 cm.
Kakfat nr 1694 16 x 23 cm.
Sockerskål nr 1680 11 cm.
Gräddkanna nr 1538 10 cm.
Ytterkruka nr 8501 7,5 cm.

Antal besök: 11 492