10219. RING, silver, Matti J Hyvarinen Åbo 1974, Finland samt ARMBAND, silver, FP Stockholm 1955, Sverige.
Ring med slipad vit sten, storleksanpassad. Armband med dekor av växter, längd ca 18cm.
Ring: bruksslitage, repor. Armband: bruksslitage, 1 ringlänk fattas.