BOK, Official Program Inaugural Ceremonies of John F. Kennedy and Lyndon B. Johnson, Limited Deluxe Edition, 1961.
1019191. BOK, Official Program Inaugural Ceremonies of John F. Kennedy and Lyndon B. Johnson, Limited Deluxe Edition, 1961.
Numrerad 223 samt signerad av E.H Foley, ordförande för kommittén ansvarig för 1961 års installationsceremoni. Innehåller originalprogrammet om 64 s. samt en bilaga med 32 s. fotografier från tidigare inträdestal. 1 upl. Inaugural Committee; New York:1961.