GALJONSFIGUR, 1700-tal från Danskt segelfartyg.

101635. GALJONSFIGUR, 1700-tal från Danskt segelfartyg.

Ansiktet har suttit som galjonsfigur på danskt segelfartyg, 1700-tal
Hyllplanet har tillkommit 1922
Höjd 27, bred 32, djup 19,5 cm.

Åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Åldersslitage.

Antal besök: 871