PETER HVIDT OCH ORLA MØLGAARD-NIELSEN. Karmstolar, 1-par, modell "Ax-chair", teak och bok.

1014071. PETER HVIDT OCH ORLA MØLGAARD-NIELSEN. Karmstolar, 1-par, modell "Ax-chair", teak och bok.

Tillverkade av Fritz Hansen 1964. Bredd 61 cm. Djup 58 cm. Rygghöjd 75 cm.

1 stol med plexiglaslagning i sitsen. Ytrepor fläckar och slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 376