SAMLING KERAMIK, 22 delar, bland annat "Blå Eld", Blå blomster" samt "Hyacint" Gefle, "Mon Amie", Rörstrand.

1013954. SAMLING KERAMIK, 22 delar, bland annat "Blå Eld", Blå blomster" samt "Hyacint" Gefle, "Mon Amie", Rörstrand.

Tillbringare, "Tuna", Upsala Ekeby
Krus, "Tuna", Upsala Ekeby
Tekanna, "Blå Eld", Rörstrand
Skålfat, Gefle
6 assietter, "Blå blomster", Gefle
3 tekoppar, "Hyacint", Arthur Percy, Gefle
Gräddkanna, "Mon Amie",Rörstrand
8 mattallrikar, Rörstrand.

Bruksslitage, nagg, skador förekommer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Krus, "Tuna", Upsala Ekeby
Tekanna, "Blå Eld", Rörstrand
Skålfat, Gefle
8 mattallrikar, Rörstrand.

Antal besök: 1 298